Termíny:
Turnusy A, B a C jsou součástí klasických táborů (více o těchto táborech níže a také v jednotlivých
táborových odkazech)
A: 21.7. - 28.7. 2018 Harry Potter
B: 28.7. - 4.8. 2018 Piráti z Karibiku  
C: 11.8. - 18.8. 2018 The Hobbit
Na všech těchto turnusech probíhá každodenní výcvik, jízdy a vyjížďky na koních s velkým
táborovým programem!
Turnusy D a E jsou s doprovodným programem (blíže popsané níže v tomto odkazu)
D. 18.8. - 25. 8. 2018 Léto s kovbojem  OBSAZENO
E. 25.8. - 1.9. 2018 Indiáni v sedle  OBSAZENO

Místo: Každodenní profesionální výcvik probíhá v Jízdárně Penzionu pod přehradou a v přírodě
Horní Bečvy - Chráněná krajinná oblast Beskydy.
Ubytování: Turnus A, B, C Rekreační středisko „Pekárny-Rališka“, pokoje s vlastním soc. zařízením
(WC a sprcha)
Turnus D a E: Penzion pod přehradou (10 dětí) a chalupa s velkou zahradou a rodinným
nadstandardním prostředím naproti jízdárny (10 dětí). Zázemí a velmi výtečná strava (v bohatého
bufetového stylu) v luxusním Penzionu pod přehradou.
Strava: 5x denně a pitný režim
Kapacita: 12 míst, turnus D a E 20 míst
Věk: 8 - 18 let
Doprava: Vlastní (v případě turnusu A, B, C podle místa v autobuse za příplatek 200 Kč)
Možnost vyzvednutí dítěte v Ostravě např. u vlaku z Brna nebo Prahy (info na dotaz)

Cena: Turnus A, B, C: 5390,- Kč
           Turnus D, E: 5690,- Kč
za výcvik a jízdy, včetně bazénu, výletu, jízdy psím spřežením a atraktivní celotáborové hry (turnusy
A, B, C), programu a celodenního výletu (turnusy D, E)
(u všech turnusů min. 20 tréninkových hodin u koní, včetně denních jízd se zkušeným trenérem,
vyjížďky a veškeré aktivity i program spojený s jezdectvím a ukončený závody o pěkné odměny.
Rodiče mohou shlédnout, co se děti naučily).
Slevy: 100 Kč za poslanou závaznou přihlášku a zaplacení zálohy 1000 Kč do 3.3.2018, za účast na
některém z našich táborů, dále na každého sourozence, 200 Kč při účasti na více letních po sobě
jdoucích táborech (sleva se týká každého táboru). Slevy lze u nás sčítat!
Pořadatel: Tábory v Beskydech, z.s. IČO 22740741 ve spolupráci s DDM Bohumín
Chcete-li o našich táborech vědět více, podívejte se do Archívu akcí a Fotogalerie (Tábory s
koňmi a Indiáni v sedle) a na video.

Tábory probíhají v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 148/2004 a č. 137/2004
Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce.
Nahoru
PROGRAM VŠECH TÁBORŮ
Děti se nebudou jenom dívat, ale skutečně jezdit každý den, a to i v den odjezdu dopoledne, kdy poslední den proběhnou závody o pěkné odměny před zraky rodičů, kteří se tak mohou podívat, co vše se děti naučily! Také proto je tábor kapacitně omezen na 6-10 dětí, které budou rozděleny do 2 skupin. Za pobyt jsou děti každý den v sedle a naučí se základy postarání o koně - čistí je, sedlají a uzdí sami. Proto jsou u jednoho koně 1 až 2 děti, aby si navzájem mohly pomáhat.
Pro děti je připraven každodenní program jízdy na koni. Program tábora rovněž zahrnuje i teoretickou výuku jízdy a péče o koně. Děti jezdí také ven do přírody, kdy podle zdatnosti je čekají i výlety na koních do okolí. Ať pokročilí, či začátečník, každý si přijde na své. Týdenní program zahrnuje především jízdu na koních, péče o koně, praktickou i teoretickou výuku. Dle schopnosti a zdatnosti se dítě naučí ovládat koně v kroku a klusu, zvládnout správný a bezpečný sed. Důležité je naučit se, jak koně zastavit a na škodu není ani cvičení rovnováhy formou jezdeckých her. Poznají práci s koňmi jako hřebelcování, čištění kopyt, sedlání, ošetřování a krmení.
Největší prostor je tedy věnován jízdě na koních a ponících, program je uzpůsoben tak, aby práce s nimi byla na pořadu kromě celodenního výletu každý den. Účastníci jsou rozděleni do dvou skupin tak, aby si každý mohl v maximální míře koně užít. Jezdecký kurz pak vyvrcholí závody zábavnou a hravou formou, kde děti předvedou, co se naučily a v čem se zdokonalily.

Turnusy A, B a C:
Hodně dětí má rádo koně a zároveň nechce přijít o atraktivní táborovou letní zábavu. Pro ně jsou pak dobrou a ojedinělou volbou klasické letní tábory s koňmi.
Všechny turnusy pořádáme je ve spolupráci se zkušenou jízdárnou Penzionu pod přehradou, kde s našimi dětmi už několik let chodíme v rámci tábora na vyjížďky. Na děti se už těší Tornádo a Lucky nebo poníci Garp s Bonethem a další koníci. Děti budou mít společný program s ostatními táborníky podle toho, který ze tří turnusů si vyberou. Vyjímaje doby, kterou budou trávit u koní a v sedle, což je asi tři hodiny denně buď celé dopoledne nebo odpoledne. Právě proto je tábor s koňmi kapacitně omezen, aby každé dítě se mohlo starat o svého koně. Děti se nebudou jenom dívat, ale skutečně jezdit každý den, a to i v den odjezdu dopoledne, kdy proběhnou závody! Také proto je tábor kapacitně omezen, kdy děti budou rozděleny do 2 skupin.

Tento tábor je určen pro všechny, kteří mají rádi koně a chtějí se něco nového a zajímavého přiučit. Vítáni jsou jak absolutní začátečníci, tak i zkušenější, či zkušení jezdci kteří se zdokonalí ve cvalu, skoku přes překážky. Děti se seznámí se základními znalostmi, týkající se koní. To znamená, jak o ně správně pečovat, jak je krmit, jak s nimi pracovat a v neposlední řadě jak na nich jezdit. Také se naučí pracovat s koněm ze země i ze sedla. Prožijí blízký kontakt s koňmi na pastvině i při výuce na jízdárně, která bude probíhat praktickou i teoretickou formou.
Děti budou nejdříve rozděleny do skupin podle úrovně znalostí a zkušeností a jezdeckých schopností. Kromě jezdeckého výcviku na jízdárně o rozměrech 50×30 metrů je podle zdatnosti čekají i výlety na koních do okolí. Děti tak zažijí 8 dní plných dobrodružství, zábavy a legrace. Kromě pobytu u koní i celotáborové hry o zajímavé ceny, spoustu zajímavých soutěží v lese, na louce i v bazénu, báječné aktivity a bláznivé hry uprostřed krásné a čisté beskydské přírody. Čeká na ně celotýdenní dobrodružná táborová hra Harry Potter, Piráti z Karibiku nebo Hobit - spojená se soutěžemi, turnaji, adrenalinem a zábavou. Plavání v přehradě i velkém bazénu, stezka odvahy, hledání pokladu a kešek, Talentmánie, střelba ze vzduchovek a foukaček a zábavné večerní programy s ostatními táborníky, včetně karaoke, karnevalu a vyhlášených diskoték. Součástí pobytu a ceny je i atraktivní celodenní výlet autobusem spojený s koloběžkami, tubingem, lanovkou, lanovým centrem a dalšími atrakcemi,   také nezapomenutelná jízda psím spřežením či motorkářská show Gold Wing. 

CO SI VZÍT S SEBOU
Jezdecké nebo vlněné nejlépe pogumované rukavice, přilbu (může být cyklistická)!!!!! Všichni účastníci budou po celou dobu pobytu u koní a jízdy na koních používat ochranné přilby. Možno zakoupení jezdeckých rukavic za 150 Kč přímo v jízdárně. Dále jsou nutné dlouhé kalhoty (staré džíny) nebo tepláky, jezdecké boty nebo stačí obyčejné holínky a dobrá pláštěnka.

Veškeré informace o táboru jsou pak v následujících odkazech:
A:
21.7. - 28.7. 2018 Harry Potter
B: 28.7. - 4.8. 2018  Piráti z Karibiku
C: 11.8. - 18.8. 2018  The Hobbit
Přihlášky najdete ZDE

TÁBOR D: LÉTO S KOVBOJEM
TÁBOR E: INDIÁNI V SEDLE 
Osm dní v sedle, na které se jen tak nezapomíná! Pro milovníky koní jsme připravili ryze koňský tábor v krásném prostředí čisté beskydské přírody - přímo na jízdárně Penzionu pod přehradou. Také proto budou děti ubytovány v rodinném a nadstandardním prostředí soukromé chalupy hned naproti stáje s krásnou velkou zahradou a ohništěm s posezením nebo v luxusním Penzionu pod přehradou. Stáj disponuje jízdárnou o rozměrech 50×30 metrů.
Tento tábor je určen všem pokročilým i začátečníkům, kteří chtějí s ježděním na koni začít, zkusit si, jaký je pohled na svět ze sedla koně, případně se v ježdění dále zdokonalit a zároveň nepřijít o klasický letní tábor. Na koňské farmě tráví děti každý den. Dětem se věnují zkušení cvičitelé, kteří jim také předají základní znalosti jezdců ohledně krmení, ošetřování a fyziologie koní.
Cílem tábora je umožnit dětem pobyt v přírodě, v prostředí zvířat a naučit je základním dovednostem při práci se zvířaty. Děti se například naučí, jak správně se o koně pečuje, co všechno obnáší vlastnit toto nádherné čtyřnohé zvíře a hlavně, jak se na něm hezky povozit. Podstatou ježdění je však nejdříve pochopení koňského života, vcítění se do jeho nálad i povahy. A pak přichází na řadu samotné studium, kde a jak koníka pobídnout k pohybu, jak ho zastavit, umět se udržet při jeho naklusání a další a další dovednosti. Ty zkušenější děti se samozřejmě budou dále zdokonalovat klusat, cválat, a skákat přes překážky. Program je popsaný výše.

Koňský tábor má vyvážený poměr zábavy s koňmi a klasického táborového programu. Samozřejmě na táboře také nebude chybět celotáborová kolektivní hra na téma Indiáni v sedle nebo Léto s kovbojem či nezapomenutelný výlet. Děti si užijí spoustu legrace a budou každý den soutěžit o zajímavé ceny. Doplňkový program je opravdu bohatý . Na děti čeká táborák na zahradě, stezka odvahy, houbaření, koupání v přehradě Bečva nebo venkovním bazéně. Dále úžasná kreativní dílna, tančící koberec, olympiáda nebo karaoke. Těšit se mohou na bohatý doprovodný program plný soutěží a her, včetně střelby ze vzduchovky, dále z indiánského luku, foukačky či kuše, hodu tomahavkem, petangue, her ve vodě, také deskových a karetních her pro chvíle odpočinku.

UBYTOVÁNÍ
Děti jsou ubytovány v nadstandartních pokojích po 2 až 3 dětech v chalupě s rodinným prostředím hned naproti jízdárny nebo v luxusním Penzionu pod přehradou, kde probíhají i vnitřní aktivity. K dispozici je společenská místnost s televizí pro hry a zájmové činnosti, ohniště. Chalupa bude k ubytování sloužit pouze táborníkům. Výtečná strava 5 x denně je zajišťována přímo ve vyhlášeném a stylovém Penzionu pod Přehradou, kde budou rovněž probíhat denní i večerní aktivity. Podívejte se na http://www.penzionpodprehradou.cz a do odkazu Ubytování.

CENA ZAHRNUJE
Vynikající stravu 5x denně (snídaně velmi bohatý bufetový stůl), pitný režim, ubytování v pokoji hotelového typu, lůžkoviny, kompletní  program, výchovný a zdravotnický personál, výcvik a tréninkové hodiny se zkušeným trenérem, každodenní veškeré aktivity a program spojený s jezdectvím (bude probíhat i v sobotu dopoledne), správu táborového webu, náklady na věcné odměny, diplomy, materiál pro rukodělné činnosti a hry, rekvizity, bazén, jízdu autobusem na výlet, tričko. Exkluzivně táborové on-line zpravodajství - každý den můžete své dítě pohodlně sledovat přes internet na aktuálních fotkách a videu v táborovém deníku a dozvědět se tak o aktuálním dění na táboře, a to na našich webových stránkách. Nepřetržitě můžete zasílat vašim dětem vzkazy mejlem přes naše internetové stránky. (odkaz Orlí pošta)

CO SI VZÍT S SEBOU
Jezdecké nebo vlněné nejlépe pogumované rukavice, přilbu (může být cyklistická)!!!!! Všichni účastníci budou po celou dobu pobytu u koní a jízdy na koních používat ochranné přilby. Možno zakoupení jezdeckých rukavic za 150 Kč přímo v jízdárně. Dále jsou nutné dlouhé kalhoty (staré džíny) nebo tepláky, jezdecké boty nebo stačí obyčejné holínky a dobrá pláštěnka!!
Pak už záleží na tom, jaké dětem zvolíte oblečení, to necháme na vás. Každopádně by mělo být do přírody. Důležité je i náhradní oblečení v případě deště!! Dále je důležité, aby děti měly pevnou obuv, plavky, baterku, repelent (i na klíšťata), opalovací krém, sluneční brýle, kšiltovku, šátek nebo klobouk na hlavu, přezůvky, hygienické potřeby včetně šamponu, kapesníky, batůžek a láhev na pití. Dětem prosím přibalte černé nebo tmavé tričko, pero, tužky, pastelky a deník na zápisky, jakékoliv indiánské nebo kovbojské rekvizity a masky.
Pokud vaše dítě bere léky, zalepte je do sáčku označeného jménem dítěte a předejte u autobusu zdravotníkovi. Kapesné necháme na vašem uvážení, v penzionu je ale bufet. Peníze je možno předat při nástupu vedoucímu.

VÝLET
Dle zájmu dětí:
LETNÍ PARK BÍLÁ (atrakce + vodní svět + lanový park) + koloběžky! Nabízí velké množství aktivit pro děti - letní tubing (pojízdný pás nahoru a v duši po 40m dráze dolů), velký skákací hrad, „závodní“ okruh pro šlapací auta, ráj skluzavek (6 tří-metrových skluzavek, díky kterým je zdolání svahu hračkou a velkou zábavou), trampolína, Zbojníkova překážková dráha, minizoo. Naučí se rýžovat drahokamy nebo jako archeologové vykopávat kosterní pozůstatky. Vodní svět - v malém vodním světě děti zjistí, co vše dokáže voda. Lanový park - kde děti mohou překonávat opravdové lanové překážky bez nutnosti použít jistící prostředky (úvazky, karabiny, lana). Soustava nejrůznějších lanových překážek uspořádaných za sebou tak, že tvoří dráhu na kmenech stromů. Bezpečnost proti pádu z výšky je zajištěna záchytnými sítěmi. Na koloběžkách kolem řeky čeká děti nádherná projížďka až k Obůrce, kde mohou spatřit i bílého jelena.
VSETÍNSKÉ VRCHY
Nádherný výlet z Bumbálky po hřebenech s úžasnými výhledy nejen na celé Beskydy. Projdeme kolem pramenu Vsetínské Bečvy až na unikátní rozhlednu Sůkenická (někdy nazývána jako rozhledna Čarták), odkud je nezapomenutelný panoramatický výhled na Lysou Horu, Javorníky, slovenskou Malou a Velkou Fatru a Tatry. Vyšlapeme nenáročnou cestou na nejvyšší horu Vsetínských vrchů - horu Vysokou a s krásnými výhledy na krajinu sestoupíme přímo k tábořišti do Horní Bečvy.

ZÁSADNÍ INFORMACE
Tábor začíná:
Turnus D: v sobotu 18.8. odpolední svačinou a končí v sobotu 25.8. snídaní.
Turnus E: v sobotu 25.8. odpolední svačinou a končí v sobotu 1.9. snídaní.
Nástup dětí na tábor vlastní dopravou bude v 14:00 - 15:00 hodin v Penzionu pod přehradou a odjezd tamtéž v 11.00 hodin. V devět hodin však proběhnou závody a program dětí pro rodiče.
DŮLEŽITÉ: Při nástupu na tábor (anebo můžete zaslat dříve) odevzdejte v obálce  se jménem dítěte kopii nebo průkaz zdravotní pojišťovny a „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci“(viz. také odkaz dokumenty ke stažení) potvrzený dětským lékařem. Potvrzení lékaře je možné použít i dříve vydané, např. pro školu v přírodě, avšak ne starší jednoho roku. Bez těchto dokumentů nemůže být dítě na tábor přijato!!!! Prohlášení o bezinfekčnosti podepíšete u vedoucího tábora v den příjezdu. Pokyny budeme zasílat emailem nejpozději tři týdny před odjezdem.

ZPŮSOB PŘIHLÁŠENÍ
ČTĚTE POZORNĚ!
Vyplníte závaznou Přihlášku Indiáni v sedle a Léto s kovbojem včetně Prohlášení rodiče a „Posudek  o  zdravotní způsobilosti“  (viz.odkaz dokumenty  ke  stažení) ve všech požadovaných  kolonkách  a  oprávněná osoba (rodič) je podepíše. Následně závaznou, řádně vyplněnou přihlášku odešlete co nejdříve na adresu pořadatele, konkrétně na vedoucí: Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81, Bohumín.
Vlastnoručně podepsané přihlášky můžete také posílat naskenované e-mailem na adresu: taboryvbeskydech@email.cz. Po obdržení přihlášky je účastníkovi rezervováno místo. Celou platbu uhraďte nejpozději do 15.6. 2018, zálohu ve výši 1000 Kč je nutno uhradit ihned po přihlášení.
Jakmile obdržíme platbu nebo zálohu 1000 Kč, bude Vaše dítě ihned zařazeno do tábora. Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí  platby  až  do  naplnění  kapacity tábora!!! Doporučujeme závaznou Přihlášku, příp. i platbu zaslat co nejdříve.

PLATBA
ČTĚTE POZORNĚ
Tábory jsou vzhledem ke kvalitnímu výcviku kapacitně omezeny a bývají brzy obsazeny! V případě včasného zaplacení bude mít Vaše dítě jisté místo na táboře. (Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí platby až do naplnění kapacity tábora!) Celou částku je pak nutno uhradit do 15.6. 2018. Nezapomeňte k základní ceně tábora přičíst objednané DVD a Storno pojištění. Bez rodného čísla je dohledání plateb obtížné. Prosíme proto o dodržení povinnost uvést rodné číslo účastníka jako variabilní symbol při platbách, do vzkazu pro příjemce napište jméno dítěte a stejně tak na složenkách!!! Platbu je možné provést těmito způsoby:
A) Bankovním příkazem - číslo účtu 256918114/0300, variabilní symbol úplné rodné číslo dítěte bez lomítka.
B) Složenkou - v takovém případě využijte Poštovní poukázku typu A
C) Fakturou -  v  takovém  případě vystavíme na žádost fakturu pro organizaci, která platbu provede.
Slevy
Sleva 100 Kč: Závazná přihláška zaslaná do 3.3. 2018 a zaslaná záloha ve výši 1000 Kč, dále za účast na některém z našich táborů, každý ze sourozenců.
Sleva 200 Kč: Účast na obou po sobě jdoucích koňských táborech (sleva na každý tábor)

V rámci tábora dále nabízíme:
DVD potištěné fotkami v obalu s táborovými fotkami ………...............100 Kč (+39 Kč poštovné) POJIŠTĚNÍ STORNO.......................150 Kč (zpět 100 % storna při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko nebo nenadálé rodinné události, kvůli které by nebylo schopno tábor dokončit.

Storno podmínky
A) V případě doložené nemoci účastníka v termínu odjezdu a při předložení dokladu Vám vrátíme 70% účastnického poplatku. (potvrzení lékaře je nutno doložit nejpozději v den nástupu)
B) Zaplacená částka je vratná po odečtení manipulačního poplatku 150,- Kč za náklady provozovatele pouze do 1. května 2018 u všech pěti turnusů. Při zrušení účasti do Turnus A, B: 31.července 2018, Turnus C: 10. července vracíme 30% ceny, Turnus A, B: 10. července 2018, Turnus C: 31. července 2018 vracíme 50% ceny, poplatek se nevrací od Turnus A, B: 11. července 2018, Turnus C: 1. srpna 2018 (výjimka viz bod A).
Léto s kovbojem a Indiáni v sedle - při zrušení účasti do 20. července 2018 vracíme 30% ceny, do 31. července 2018 vracíme 50% ceny, do 10. srpna 2018 vracíme 80% , od 11. srpna 2018 se poplatek nevrací (výjimka viz bod A).
C) Možnost připojištění storna za 150 Kč (viz V rámci tábora dále nabízíme)

BEZPEČNOST
Tábor probíhá na jízdárně Penzionu pod přehradou, který je také zaměřený na pobyt dětských kolektivů. Středisko je umístěno u přehrady a poblíž lesů. O děti se po celou dobu pobytu bude starat zkušený a řádně vyškolený táborový personál a instruktoři jezdectví, včetně profesionálního zdravotníka. Bezpečnostní program vychází ze zásad maximálního snížení rizika úrazů a dalších nehod či krizových situací při pobytu dětí na letních táborech. Úrazy při pobytu dětí na táboře nelze stejně jako kdekoliv jinde zcela vyloučit, ale dá se jim ale účinně předcházet, například pečlivou volbou programu a neustálou přítomností vedoucího u oddílu.

KONTAKTY
Vedoucí tábora: Tábory v Beskydech, z.s. Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín, absolvent kurzu akreditovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s kvalifikací „hlavní vedoucí tábora“

Telefon: 724 014 649
Email: taboryvbeskydech@email.cz
            www.taboryvbeskydech.cz

Pokud jste v těchto pokynech nenašli všechno a něco by Vás ještě zajímalo, zavolejte, napište nebo pošlete email! Rádi Vám odpovíme.

Srdečně se na Vás opět těší Tábory s koňmi a celý tým organizace Tábory v Beskydech!!!

                    Přihlášky pobytů zde v odkazu Dokumenty Ke Stažení.